Kim jest sex coach?

Kim jest sex coach?

Problemy w sferze seksualnej miewają pary w różnym wieku. Bez względu na to, z jakimi trudnościami w pożyciu borykają się zakochane osoby, coraz częściej decydują się na zgłoszenie się po pomoc do specjalistów. Jednym z nich jest sex coach. Jest to zawód, którego specyfika jest zupełnie inna od seksuologa. Terapia u sex coacha pozwala na pokonanie różnych problemów łóżkowych. Dzięki niemu partnerzy na nowo mogą czerpać ogromną radość z odbywania stosunków seksualnych. 

Sex coach – kim jest oraz kiedy należy się do niego udać?

Coach to słowo pochodzące z języka angielskiego i oznacza ono trenera. Sex coach to osoba, która pomaga rozwiązywać partnerom różne problemy w sferze seksualnej. Dzięki usługom sex coacha możliwe jest odzyskanie dawnej satysfakcji z odbywania stosunków seksualnych, np. poprzez zmianę nastawienia lub naukę okazywania emocji czy wzajemnego szacunku i wsparcia swojemu partnerowi. Do osoby wykonującej ten zawód mogą zgłosić się wszystkie osoby, które przestały czerpać satysfakcję z odbywania stosunków seksualnych. Uwaga: należy pamiętać o tym, iż sex coach nie jest osobą kompetentną do tego, aby przeprowadzić leczenie. W sytuacji, gdy problemem u mężczyzny są m.in. zaburzenia wzwodu wywołane jakąś ciężką chorobą, która nie ma podłoża psychologicznego, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do seksuologa.

Sex coach może okazać pomoc i wsparcie tym parom, które z różnych powodów przestały czerpać tak dużą radość i satysfakcję z miłosnych igraszek jak wcześniej. Sesje z sex coachem zaleca się przede wszystkim parom oraz małżeństwom z długim stażem, u których sfera seksu stała się rutyną. Sex coach może również pomóc, jeżeli mężczyzna ma problemy z uzyskaniem oraz utrzymaniem erekcji. Jego pomoc jest możliwa jednak tylko wtedy, gdy przyczyną braku erekcji są czynniki psychologiczne. Wsparcie sex coacha może być także nieocenione, gdy któryś z partnerów nie czerpie satysfakcji z seksu, ponieważ ma ogromne trudności z uzyskaniem orgazmu. Pomoc coacha jest niezbędna, gdy partnerzy nie potrafią dogadać się co do tego, jak konkretnie powinny wyglądać ich romantyczne uniesienia.

Różnica zdań na temat pozycji czy rodzajów seksu może spowodować, że partnerzy całkowicie zrezygnują z seksu. Może tutaj np. chodzić o to, że mężczyzna chciałby, by kobieta praktykowała seks oralny, jednak wybranka cały czas wzbrania się przed pieszczeniem penisa językiem. Sex coach pomoże obojgu partnerom zrozumieć emocje oraz potrzeby drugiej osoby, co pozwoli uzyskać takie rozwiązanie, które będzie satysfakcjonowało każdą ze stron. Z pomocy sex coacha mogą korzystać także osoby, które nie są w stałym związku, a jedynie okazjonalnie współżyją z przypadkowymi osobami. Najczęściej udają się one do sex coachów po to, aby być bardziej pewnymi siebie w luźnych związkach oraz by nauczyć się uzyskiwania jak najprzyjemniejszych oraz najdłuższych orgazmów.

Jak wygląda sesja u sex coacha?

Sesja u sex coacha oparta jest tylko i wyłącznie na rozmowie. Osoba wykonująca taki zawód nigdy nie dotyka swoich klientów oraz nie ingeruje w ich przestrzeń osobistą. Sex coach nie powinien również zmuszać swoich klientów do wykonywania żadnych czynności, które mogłyby powodować u nich dyskomfort. Istotą wizyty u sex coacha jest szczera, długa rozmowa. Klienci sami ustalają, o czym będą rozmawiać z sex coachem. Coach przede wszystkim zadaje trafne pytania, dzięki czemu później potrafi zaproponować korzystne rozwiązania np. dla skłóconego małżeństwa z wieloletnim stażem, które nie potrafi już zaspokajać się w łóżku.

Replies: 0 / Share:

You might also like …

Post Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *